Tagi
KONTAKT: mikitwist@op.pl

Wpisy z tagiem: Karolina Barycka

poniedziałek, 17 października 2011
Krzysztof

Ech, niestety nie dotarłem na marsz dla JP2 który miał miejsce wczoraj w Łodzi. Przeziębienie...

Niedawno na rozważaniach różańcowych w mojej parafii usłyszałem mądre zdanie. Wszystko co dzieje się poza naszą wolą, dzieje się napewno w zgodzie z Bożą Wolą ( oczywiście w rozumieniu przyzwolenia Pana Boga na pewne rzeczy : dobre i złe które nas spotykają. Zło bowiem nie jest zgodne z Jego wolą -tylko dobro jest zgodne-, ale On pozwala, aby się zło dokonywało, wypowiedziało do końca.. a na tym końcu dotrze do naszych umiłowanych przez Boga czaszek :) i serc, że zło jest bez sensu, że grzech jest najbardziej irracjonalnym wyborem na świecie... a do tego Pan Bóg nas totalnie zaskoczy i jak to objawił Juliannie z Norwich, WSZYSTKO I ZE WSZYSTKIM BĘDZIE DOBRZE... Pan Bóg nawet z największego zła wyprowadzi jeszcze większe dobro. Jest to wielka tajemnica Bożego Miłosierdzia, o której pisze w książce 'Pamięć i Tożsamość' Jan Paweł 2. Wspomina tam o tajemnicy nieprawości i tajemnicy Bożego Miłosierdzia. Mysterium iniquitatis vs. Mysterium misericordias. Miarą wyznaczoną złu jest Boże Miłosierdzie. W Ewangelii mówi o tym przypowieść  chwaście i pszenicy: Mt 13, 24-30 )

Marsz dla błogosławionego Jana Pawła II. Relacja zdjęciowa tutaj:   http://archidiecezja.lodz.pl/new/?act=zdjecia&id_gal=545

Na marsz przyszło 500 osób, głównie młodzież. Myślę że jak na pierwszy raz to dobry wynik. Za rok będzie 5000 :) !  Na czele pochodu organizator : ks. Przemysław Góra ( łódzki duszpasterz młodzieży) . Jest najwyższym Księdzem w Archidiecezji Łódzkiej. Hhehe. 'Góra ma' 2,04 m. Był obecny biskup Ireneusz Pękalski. Nigdy nie brakuje Go na ważnych spotkaniach wspólnotowych miasta. Zawsze jest z młodzieżą. Szczególnie z Młodymi i Mocnymi Duchem.

A więc dla wszystkich Uczestników marszu, dla wszystkich Dzieci Bożych( tych którzy już zdają sobie z tego sprawę że Dziećmi Boga są i tych którzy dopiero się o tym dowiedzą) , piosenka zespołu Mocni w Duchu: Jestem Dzieckiem Boga. Wokal Karolina Barycka ( co za potęga i światło głosu ):

 Z serwisu: adonai.pl:

Ten apel Ojciec Święty skierował do każdego z nas podczas powitalnego przemówienia na lotnisku w podkrakowskich Balicach 17 sierpnia 2002 r.

  "Jestem przekonany - mówił Ojciec Święty - że kraj nasz zmierza odważnie ku nowym horyzontom rozwoju w pokoju i pomyślności". Ten optymizm Ojca Świętego wypływa ze słów samego Zbawiciela zapisanych w dzienniczku s. Faustyny. Pan Jezus mówił: "Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli posłuszna będzie woli Mojej, wywyższę ją w potędze i świętości. Z niej wyjdzie iskra, która przygotowuje świat na ostateczne przyjście Moje" (Dz. 1732). W przemówieniu pożegnalnym Ojciec Święty zacytował słowa s. Faustyny: "Ojczyzno moja kochana, Polsko (...) Bóg cię wywyższa i wyszczególnia, ale umiej być wdzięczna" (Dz. 1038).

 Zostańmy jeszcze na moment w Łodzi. 15 minutowa ediuda Krzysztofa Kieślowskiego. Jego reżyserska praca dyplomowa z łódzkiej filmówki. Wiele mówi o Łodzi, o jej korzeniach, o tym jak jest piękna i zraniona. Dla mnie również o tym, że Pan Bóg lubi sobie wybierać różne 'wyrzutki społeczne ' i ozdabiać w królewskie szaty. Wystartowała w Łodzi najwięsza inwestycja kolejowa w EU. Przebudowa Dworca Fabrycznego. Są śmiałe plany budowy Nowego Cenrum Łodzi. NIedawno po raz pierwszy zabiło nowe Serce Łodzi. Dzwon w łódzkiej archikatedrze. Vivat Łódź ! Vivat Krzysztof ! :) Czy to jeszcze ta sama Łódź co na tym filmie? :

 

 Część 2-ga filmu: